O nas

Lidia Krawczuk i Paweł Żuchowski – małżeństwo dziennikarzy radiowych ze Szczecina, którzy od 2009 roku są polskimi korespondentami w Waszyngtonie.Dzięki nim polscy słuchacze mogli poznać relacje z tak ważnych wydarzeń, jak  amerykańskie wybory,  wizyty polityków w Białym Domu, oscarowe gale, czy starty wahadłowców.
Lidię można usłyszeć na falach RMF Classic, Pawła na antenie RMF FM. Oboje aktywnie działają również w Internecie i mediach społecznościowych. Prywatnie, rodzice siedmioletniego Wiktora.

Lidia

Miłośniczka książek na temat Białego Domu, biografii pierwszych dam, a w szczególności Jacqueline Kennedy. Stworzyła bloga Ameryka i ja, jest także autorką podcastu pod tym samym tytułem. Na blogu pisze o Waszyngtonie, Nowym Jorku oraz innych odwiedzanych miejscach, dostarczając czytelnikom porad i wskazówek przydatnych przed podróżą do Stanów Zjednoczonych. W podcaście opowiada o codziennym życiu w Ameryce, dzieli się ze słuchaczami swoją wiedzą na temat USA i informacjami, których próżno by szukać w przewodnikach. Podcast stale gości na liście stu najlepszych polskich podcastów w rankingu Apple Podcasts.

Paweł

Pasjonat fotografii i lotów dronem, aktywnie komentuje amerykańską rzeczywistość na Twitterze, stworzył grupę na Facebooku pod nazwą Ameryka i polityka, w której rozmawia ze słuchaczami na temat bieżących wydarzeń w USA. Jest również autorem podcastu Ameryka z bliska, poświęconego zagadnieniom związanym z polityką Stanów Zjednoczonych. Paweł jest honorowym ambasadorem Szczecina. Tytuł ten otrzymał za działalność charytatywną. Jest twórcą akcji Kaszanka, wspierającej Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych. Dzięki tej akcji i zaangażowaniu wielu osób, udało się zebrać kilkaset tysięcy złotych na zakup samochodów dla placówki i sprzętu medycznego dla nieuleczalnie chorych dzieci.